Co zrobić, gdy osoba z zewnątrz psuje naszą reputację?

Co zrobić, gdy osoba z zewnątrz psuje naszą reputację?

Oczywiście, bardzo często pojawiają się słowa krytyki na temat firma, która w jakiś konkretny sposób podpadła swoim klientom. Nie ma sensu wtedy ślepo się bronić i trzeba przyznać się do porażki. Co jednak w sytuacji, gdy ktoś celowo decyduje się zniszczyć naszą reputację? Na przykład z pobudek ideologicznych albo zwykłej zazdrości? Może się wydawać, że to problem bez wyjścia, ale jest kilka metod, które możemy zastosować. A także istnieje kilka sposób na zabezpieczenie się przed tym.

Karty na stół

Jeśli chcemy zabezpieczyć się przed złą prasą, to jest jedna metoda, która nam to ułatwi. Przede wszystkim bądźmy transparentni w naszej działalności, co oznacza między innymi unikania dawania łapówek czy potajemnego finansowania niektórych podejrzanych akcji. Im mniej będziemy mieć sami sobie do zarzucenia, tym mniej będziemy mieli się czego obawiać.

Znajmy swoje prawa

Jeśli zauważymy, że ktoś nam chce zagrozić, powinniśmy przede wszystkim zapoznać się z obowiązującym prawem. Może się okazać, że czyjeś działania przeciwko nam są przestępstwem i powinniśmy to przedyskutować z prawnikiem.