Pracownicy nie dbają o siebie. Jak powinien zareagować pracodawca?

Pracownicy nie dbają o siebie. Jak powinien zareagować pracodawca?

Każdy pracownik, czy tego chce czy nie, staje się wizytówką firmy. Jeśli odpowiadamy z porządek pracujący w firmie, powinniśmy mieć chociaż częściowy wgląd w to, jak się prezentują osoby nam podlegające.

Problemy z higieną

Czasem bywa tak, że któryś z naszych pracowników ma drobne problemy z higieną. Na przykład nie dba o jamę ustną. Wydaje się to być drobnostką, ale powinno nam zależeć na tym, aby atmosfera w pracy była jak najlepsza. Jednak trudno o nią, kiedy takie małe szczegóły psują wrażenie.

Czy powinniśmy wtedy reagować? Zwrócenie uwagi przez szefa może być bardzo kłopotliwe dla takiej osoby. Możemy jednak spróbować to obejść i zasugerować innemu pracownikowi, aby omówił ten problem z tamtym. Może być to bardzo skuteczna metoda.

Niestaranny ubiór

W kwestii ubioru możemy już być nieco mniej delikatni. To normalne, że wymagamy od pracownika, aby porządnie się ubierał. Nawet jeśli w naszym miejscu pracy nie obowiązuje pełny strój formalny, to i tak powinniśmy oczekiwać, że ubranie będzie czyste i wyprasowane.

Dobrze jest również przedstawić takie wymogi pracownikowi już na samym początku współpracy. Pozwoli nam to uniknąć niedomówień, a to one właśnie bywają jedną z najczęstszych przyczyn konfliktów.

przeczytaj także: 5 zasad dla dobrego ubioru