Pracownik nas pozwał – to nie koniec świata

Pracownik nas pozwał – to nie koniec świata

Nikt nie lubi chodzić po sądach i brać udział w trudnych sprawach, które kosztują go czas i pieniądze. Niestety, czasem takie sytuacje są nieuniknione, zwłaszcza gdy ktoś zdecyduje się nas pozwać. Takim kimś może być na przykład jeden z naszych pracowników.

Dobry prawnik

Oszczędzanie jest bardzo ważne, ale są rzeczy, na których nie warto oszczędzać. Nie powinniśmy na przykład skąpić pieniędzy na prawnika. Jeśli pojawia się pozew, to dobry „papuga” jest kluczem do wyrwania się z opresji.

Może się na początku wydawać, że opłacenie dobrego prawnika przekracza możliwości naszej firmy. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby się utrzymała, nie możemy ryzykować. Powinniśmy zadbać o jej dobre imię.

Kiedy pracownik może pozwać pracodawcę?

Co w ogóle musi się stać, aby pracownik mógł pozwać swojego pracodawcę? Tak naprawdę do nic konkretnego nie musi dojść. Pozwać można zawsze. Każdego.

Ale jednak istnieją powody, dla których ktoś decyduje się złożyć pozew, prawda? Przyjrzyjmy się kilku najczęstszym.

Pracownik może wnieść skargę o mobbing, jeżeli uważa że jest przez pracodawcę wykorzystywany. Mobbing to nic innego jak wymaganie od kogoś więcej niż wynika to z jego obowiązków  oraz przekraczającego jego siły.