Kto powinien wybrać duży monitor do domu?

Kto powinien wybrać duży monitor do domu?

Na wybór odpowiedniego monitora ma wpływ wiele parametrów. Jednym z najczęściej branych pod uwagę jest wielkość monitora. Duży monitor może pozytywnie wpłynąć na funkcjonalność monitora, zwiększyć komfort z oglądania filmów, a nawet poprawić wydajność w pracy. Jednak zdecydowanie nie jest to wybór dla każdego. Kto najbardziej zyska na kupnie szerokiego monitora? Jakie rodzaje tego typu monitorów są dostępne w sprzedaży? Sprawdź!

Jakie są rodzaje dużych monitorów?

Zacznijmy od zdefiniowania pojęcia “duży monitor”, ponieważ dla wielu osób można oznaczać ono coś zupełnie innego. Za duże monitory uchodzą urządzenia o dużej przekątnej bądź wydłużonym ekranie. Najczęściej spotkasz się z podejściem, że duży monitor zaczyna się od 27 do 30 cali. Monitor panoramiczny (a w ekstremalnej wersji ultra panoramiczny) również należy do dużych urządzeń ze względu na proporcje ekranu 16:9. Jak widać ten rodzaj monitorów jest dostępny w wielu wariantach.

Jaki monitor panoramiczny warto wybrać do domu?

Jednym z dużych monitorów, który cieszy się ogromną popularnością, jest model panoramiczny. Chętnie jest wybierany nie tylko do pracy, ale również do szeroko pojętej rozrywki. Jeśli ten model wydaje się odpowiednim wyborem dla Ciebie, nie zapomnij wziąć pod uwagę również innych parametrów oprócz samej wielkości urządzenia. Masz zamiar na nim grać w gry komputerowe? Wybierz model z dużą częstotliwością, dobrą matrycą i niskim czasem reakcji. Szukasz czegoś do pracy na home office? Również zwróć uwagę na typ matrycy, a do tego upewnij się, że umożliwia ergonomiczną regulację w pionie i poziomie.

Największe monitory do domu — kiedy warto rozważyć zakup?

Dla wielu osób monitor szeroki zaczyna się już od 30 cali, ale największe modele na rynku osiągają blisko 50 cali, czyli w zasadzie tyle, ile spotykane jest w dużych telewizorach. Kiedy jest sens kupować np. monitor 49 cali? Warto zaznaczyć, że nawet jeśli monitor ma tak dużą przekątną, to wcale nie oznacza, że będzie takiej samej wielkości, jak wspomniany telewizor. Będzie szeroki, ale wcale nie aż tak wysoki. Niemniej, monitory o tak dużej przekątnej to najlepszy wybór dla graczy i osób zajmujących się zawodowo montażem filmowym i dźwiękowym. W innych sytuacjach, może okazać się, że jest zbyt niewygodny.

Podsumowanie

Szeroki i duży monitor LCD do domu w niektórych sytuacjach jest świetnym wyborem. Może odmienić jakość pracy na home office, a także podnieść przyjemność z oglądania filmów czy grania w gry. Jest wszechstronny, ale tylko pod warunkiem, że przemyślisz zakup i wybierzesz model, kierując się nie tylko samym rozmiarem, ale również innymi parametrami.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.