Samsung S22 Ultra 5G – aparat do zdjęć nocnych i narzędzie do ich edycji w jednym!

Samsung S22 Ultra 5G – aparat do zdjęć nocnych i narzędzie do ich edycji w jednym!

Jeśli zastanawiasz się, jak robić zdjęcia nocą telefonem, nie musisz dalej czytać o ustawieniach czasu naświetlania czy korekcie temperatury barw. Nowy Samsung Galaxy S22 Ultra 5G to smartfon, który będzie mógł dobrać wszystkie właściwe parametry zdjęcia za Ciebie, a świetny aparat do zdjęć nocnych to tylko jedna z jego zalet. Jeśli chcesz ich poznać więcej – zapraszamy do czytania!

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G – smartfon inny niż wszystkie

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G to smartfon wysokiej klasy, co widać właściwie po każdym aspekcie tego urządzenia, zaczynając od designu, kończąc na wydajności. Warto jednak zauważyć, że największym wyróżnikiem tego telefonu jest jednak coś innego – rysik S Pen. To zupełnie unikalne rozwiązanie, które może polepszyć Twoją ergonomię pracy na wielu płaszczyznach. W jaki sposób?

Coraz częściej smartfony są dla nas narzędziem pracy, więc musi je wyróżniać coś więcej niż tylko dobry aparat do zdjęć nocnych czy mocne podzespoły. Dokładnie tak to wygląda w przypadku Samsung Galaxy S22 Ultra 5G – jego rysik pozwoli Ci na szybkie sporządzenie odręcznej notatki, przerobienie jej na tekst maszynowy i wysłanie mailem do swojego współpracownika czy kontrahenta. Przykładów użycia S Pen jest znacznie więcej – poszukajmy ich w fotografii.

S22 Ultra, rysik S Pen i edycja zdjęć

Przy użyciu rysika będziesz mógł sprawnie zaznaczyć interesujący Cię fragment obrazu i dowolnie go zedytować. Bez problemu napiszesz swój komentarz na zdjęciu jakiegoś dokumentu czy śmiesznym obrazku. S Pen przyda się również przy kadrowaniu – za jego pomocą precyzyjnie przytniesz fotografię do odpowiedniego rozmiaru.

Rysik może się okazać przydatny również podczas samego wykonywania zdjęć. Obecny w nim przycisk zadziała jako wyzwalacz, dzięki czemu będziesz mógł uchwycić każdy interesujący Cię moment, ustawiając telefon tak, by mógł złapać jak najlepszy kadr.

Nightografia na zupełnie nowym poziomie – dobre zdjęcia przy każdym oświetleniu

Skoro wspomnieliśmy już o kwestii robienia zdjęć, przejdźmy do Nightografii. Jak robić zdjęcia nocą telefonem? Z Samsung Galaxy S22 Ultra 5G nie będzie to zbyt skomplikowane. Marce Samsung udało się osiągnąć tak dobrą wydajność trybu nocnego w tym telefonie dzięki połączeniu trzech rzeczy – sztucznej inteligencji, szkła obiektywu Super Clear Lens oraz matrycy wychwytującej więcej światła.

Szkło w Samsung Galaxy S22 Ultra 5G jest niesamowicie przejrzyste i zaprojektowane tak, by łagodziło odblaski, które nocą mogłyby pojawiać się na jego powierzchni i negatywnie wpływać na jakość zdjęcia. Jakość fotografii wspomaga także matryca, w której jest zastosowana technologia łączenia pikseli – za pomocą tego zabiegu aparat do zdjęć nocnych jest w stanie wychwycić więcej światła podczas robienia jakiegokolwiek zdjęcia. Następnie zdjęcie jest jeszcze cyfrowo poprawiane przez algorytmy sztucznej inteligencji, co pozwala wyciągnąć z niego jeszcze więcej szczegółów.

Jak więc widać, Samsung Galaxy S22 Ultra 5G to smartfon, w którym można znaleźć aparat wręcz stworzony do nocnych ujęć. Nie zapominajmy jednak o tym, że to tylko jedna z jego zalet, natomiast w codziennych obowiązkach zawsze będzie mógł nas wspomóc rysik S Pen.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.